Ofis Çalışanları İçin Öneriler

OFİS ÇALIŞANLARI İÇİN ÖNERİLER

 

 

Birçoğumuz mesleğimiz gereği uzun süre bilgisayar karşısında ofisimizde geçiriyoruz çalışma saatlerimizi. Bu bilgisayar başında geçirdiğimiz zamanı eğer doğru bir şekilde geçirmek için çaba sarf etmezsek bu süreler bize bel ve boyun ağrıları, vücudun belli bir bölümünde yağlanmalar, göz bozuklukları ve baş ağrıları şeklinde geri dönüyor maalesef.

Bilgisayarı karşında nasıl durduğumuzun ve ofis ortamının önemini anlatan birçok yazı var. Ancak görsellerin çok karışık olması ve yazının betimlemelerinin çok uzun olması konudan dolayı şikâyeti olanları bile okuma ilgisinin azalttığını düşünüyorum.

Bu sebeple bununla ilgili Vodoafone’un hazırlamış olduğu videoyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Videoda vurgulanan birçok detay maddeler halinde yazıldığında uzun bir liste oluşturabilir. Görsel olanın bizlerdeki etkisinden dolayı bu videonun işe yarayacağını düşünüyorum.

 

OFİS İÇİNDE YAPABİLECEĞİNİZ EGZERSİZLER

 

Ayrıca gün içinde ofiste veya evde bilgisayar başında geçirdiğiniz vakitlerde yapacağınız esneme hareketleri sayesinde ağrılarınız ciddi ölçüde azalabilir ve iş yerinde daha verimli ve keyifli çalışabilirsiniz.

Ayrıca bilgisayar başında çalışanların daha verimli çalışabilmesi için ideal dinlenme süresi her 1 saatlik çalışmada 10 dakika ara olarak belirlenmiştir.

İş yoğunluğu nedeniyle işlerin aksıyacağını düşündürtsede verimlilik açısından en ideal süre olarak gösterilen bu uygulamayı denemekte fayda olduğunu düşünüyorum.

 

Her yeni yıl kilolarımızla ve sağlığımızla ilgili radikal kararlar alan bir toplum olduğumuz düşüncesiyle bugünlük size bu konuyu aktarmak istedim:)

Sağlıklı çalışmalar … 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s