Mutlu Olmak İçin Vurun Böğrünüze

Çok yakın bir arkadaşım geçenlerde benle bir mail paylaştı. Konu çok hoşuma gitti ve birazcık okuyup araştırmama vesile oldu. Genç ve dinç kalmak istiyorsanız yazıyı okumaya devam etmenizde fayda var diye düşünüyorum.   

Timüs bezi, yaşam ve yaptıklarımızdan haz alma duygularının, konuşma ve gülümsemenin ana kaynağını oluşturuyormuş.  Beyni uyararak konuşmayı ve gülümsemeyi aktivite edip, ilgili sinirleri, kasları ve hücreleri harekete geçiriyormuş.

Peki bu bez nerede diye soracak olursanız Tiroid bezinin altında, göğüs boşluğunda ve soluk borusunun önündeymiş.  

Timüs bezi aktivitesini yitirmişse; aşırı asabiyet, ani davranış değişiklikleri, konuşmada tutukluk, yapılan esprilere  duyarsızlık ve alınganlık olarak belirtiler görülüyormuş. Bu tarz davranışları olan arkadaşlarınız varsa onlara kızmayın tüm sorun Timüs bezlerinde ve çözümü de var: Timüs bezinin aktivitesini kontrol etmek için dilimizi üst damağımıza sürerek kontrol edebiliyormuşuz.( Sanırım şuan hepimizin dili üst damağında 😀 )

Bu bez, insanın bağışıklık sisteminin merkeziymiş. Timüs bezi ne kadar çok titreşirse kişi o kadar sağlıklı ve bağışıklık sistemi sağlam olurmuş. Anadolu’da ağıt yakan kadınlar örneğini ben de vermek istiyorum.  Keder ve acıdan ağıt yakarlarken göğüslerine vururlar. (Bülent Ersoy da çok sık yapıyor bu böğrüne vurma işini sanırım bu sırrı o çok önceden çözdü.)  Kişi göğsüne vururken Timüs bezini titreşiyormuş. Bu bez ne kadar sıklıkla titreştirilirse kişi o kadar genç ve sağlıklı yaşar ayrıca geç yaşlanırmış. Dr. John DİAMOND : “Timüs bezinin yaşam kaynağı, yönlendirici ve denetleyici olduğunu belirtmiş. Yaşam kaynağının ve enerjisinin ana merkezidir.” demiş.

Göğsünüzün ortasına yapacağınız küçük vuruşlarla timüs bezini titreştirebilirsiniz.

Haydi hep birlikte vuralım böğrümüze 😉

Elif KORAY

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s