İlk Teleskobum Projesi

Bazılarımız gerçekten şu hayatta ayakta alkışlanmayı hak ediyor diye düşünüyorum. Güzel işler yapmak, bu güzel işlerle anılmak, yaşama dair kalıcı izler bırakmak ne büyük bir onurdur.

Amatör Gökbilimci Nurcan Örtügen Gök ‘ü ve bu güzel sosyal sorumluluk projesini ben şahsım adına ayakta alkışlıyorum. Proje başlayalı 2 yıl olmuş. Gücümüz İnsan olarak ne yapılması gerekiyorsa yanınızdayız.

İlk Teleskobum Projesi

“İlk Teleskobum projesi “herkes için bilim” felsefesinden hareketle Türkiye’de 81 ilde, 81 devlet ilköğretim okuluna el yapımı teleskop kazandırılması yolunda Amatör Gökbilimci Nurcan Örtügen Gök tarafından başlatılmış bir sosyal sorumluluk projesidir.

Sunay Akın, her fırsatta, çocukluk düşleri ile geleceğin biçimlenmesi arasında doğrudan bağ kurarak, oyuncak seçimlerine özel bir dikkat çeker. Kendisi bir televizyon programında, uzaya ilk olarak Amerikalıların çıkmasının bir tesadüf olmadığını, oyuncaklarla sunulan dünyanın çocukluk düşleriyle birlikte geleceği de yönlendirdiğini söylemiş ve “Aslolan hayallerdir.”demiştir. Tek bir teleskop ile dahi binleri aşkın çocuğa ve bireye ulaşacağımızı biliyoruz. Bu proje ile çocuklarımızın hayallerindeki uzaya ilk adımı atacaklarına inanıyoruz. Bugünden ilk adımı atacak çocuklarımızın, gelecekte onları gerçek uzay yolculuğuna çıkaracak uzay araçlarını inşa etmelerine olan inancımız sonsuz.”

Her sosyal sorumluluk projesinden olduğu gibi bu projenin de elbette kaynağa ihtiyacı var. Proje ile ilgili detaylara www.ilkteleskobum.org adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Elif KORAY

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s