İçinizdeki Cevhere Sahip Çıkın

zirvejpgHepimizin merakla ve heyecanla beklediği İK Zirvesi dün son buldu ve bizler içimizdeki enerji ile yollarımıza devam ediyoruz. Zirve’nin yankıları uzun süre devam edecektir eminim ve bugün bende zirveden aldığım notlarımı toparlayıp zirve ile ilgili bir yazı dizisi hazırlığına başlayacağım.

Ancak onun öncesinde  aklımdan ve kalbimden geçenleri yazıya dökme isteğimle paylaşmak istediklerim var sizle.

Mevlana der ki;

”Bak… Bil ki domuzların önüne inciler serilmez.Mücevherlerden sarraflar anlar ancak, başkası bilmez. Ne fark eder ki kör insan için elmas da bir cam da, Sana bakan kör ise, sakın kendini camdan sanma…”

Mevlana’nın söylemiş olduğu bu sözü Gülsün Müftügil benimle paylaştığında gerçekten çok etkilendim.

Hepimizin içinde yürekten inanıyorum ki cevherler var ve biz enerjimizle onları açığa çıkartmak için uğraşıyoruz. Ne var ki hepimiz iş yaşamı düzleminde mücevheri görmeyen domuzlarla da sıkça karşılaşıyoruz.

Dünkü sunumların ardından bir kez daha inandım ki domuzlar her yerde, her şekilde kimlik ve kılık değiştirerek hayatlarımızda yer alacak. Ancak biz ne kadar bu yolda içinde iyi niyet ve cevher taşıyan insanla birlikte olursak, ne kadar bizi destekleyen, ufkumuzu, zihnimizi ve dünyamızı  genişletecek  işlere imza atarsak, içimizdeki cevherin ışığı bir o kadar yayılacak ve bizler daha güçlü hale bürüneceğiz.

Bunun için tüm zirve paylaşımlarının öncesinde sizinle bunu paylaşmak istedim.

Lütfen siz de içinize dönün ve içinizle konuşun. Sonrasında  etrafınıza bakın ve yapmak istediklerinize odaklanın. Bazen insan hedefleri ve bu yolda yaptıkları olmasına rağmen etraftaki kötü giden her şeye alışıyor ve kaybolanlardan olabiliyor. Ben gibi, sen gibi, herkes gibi…

Dünkü büyük enerji paylaşımından sonra bir kere daha hayatımla ilgili bir çok şeye minnet duydum ve birçok şey için takke mi önüme koyup düşündüm. O kadar şanslıyım ki hayatta beni dinleyen, anlayan, destekleyen, umudumun dizleri kanadığında onu kaldıran, bana bir öpücük konduran dünya iyisi bir annem ve sevgilerini, desteklerini benden hiç esirgemeyen harika dostluklarım var.

Önce içimizi, içsel bütünlüğümüzü sonra çevremizi ve hayatı daha iyi algılamak umuduyla…

Zirve paylaşımlarında görüşürüz 🙂

 

Serhat Levent KAHYAOĞLU

 

Dip not: Fotoğraf için Gülsün Müftügil’e teşekkürler 🙂

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s