21m2 ile Röportaj

Herkese merhaba ;

http://www.yirmibirmetrekare.com ‘un bir süredir bloggerlığını yapıyorum . O sebeple buraya vakit ayırmak biraz zor oluyor . Sizleri de boşlamamak aynı zamanda 21m2 deki  yazılarımı da takip için linki paylaşmak istedim .

Yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz : http://www.yirmibirmetrekare.com/blog

Bu hafta benimle gerçekleştirdikleri röportajı da sizlerle paylaşıyorum:)

21m2 Blogger fikrine karar verdikten sonra ilk işimiz bunun için bir araştırma yapmak oldu. Podyum Park , Faruk Saraç Meslek Yüksek Okulu ve moda ile ilgili belirli yerlere bir afiş çalışması yaptık. Sosyal medya üzerinden de aktif bir şekilde duyurularımız devam etti. Tahminimizin çok üzerinde ilgi gördük ve bu bize ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesi oldu.  Katılım yapan herkese gönülden teşekkür ederiz. İşin en zor kısmı tabiki kişiyi seçmekti. En büyük kriterimiz 21m2 kadınını yansıtacak biri olması idi. Ve sevgili @portobella_cadisi_ Elif ile yollarımız bu noktada kesişti. 

Elif ‘in kendisini tanıttığı yazıdaki matrak ve zeki tarzı bizi etkiledi. Hayatına bir çok şeyi sığdırmayı başaran bir kadın olması da O ‘nu seçmemizdeki önceliğimiz oldu. Ve birlikte hikayeye başlamış olduk . 

repost_temp

Dükkan’a hoş geldin.  Alan sınırlarına 21m2 bloggerı olarak girdin. Peki Portobello Cadısı kimdir?

–          Hoşbulduk 🙂 Portobella Cadısı aslında Elif Koray diyerek kısaca kendimi anlatmam gerekirse ; 1984 Edirne doğumluyum. Lisansımı Bursa da tamamlayıp her gencin hayali olan İstanbul ‘ a yerleştim. Sorasında iş sebebiyle İzmir ‘e taşındım. İzmir ‘de çalışma hayatı, yüksek lisans derken oradaki yaşam süremi doldurup tekrar Bursa ‘ya döndüm. Evliyim. Peter adında bir köpeğimiz var.

Görüyorum ki çok şehir değiştirmişsin, bu şehirler içinde en çok hangisini sevdin?

–          İzmir ‘i , insanlarını , denizini , kızını, oğlanını çok sevdim. Kalbim Ege’ de kaldı diyenlerdenim 🙂

Öğrenciliğin Bursa ‘ da geçti ve uzun  bir süre sonra tekrar Bursa ‘ ya döndün. 20 li yaşların Bursa’ sıyla 30′ lu yaşların Bursa’ sı Elif gözünden nasıl?

–          Öğrenciliğim çok keyifliydi. Çok güzel dostluklarım oldu bu günlere taşıdığımBursa’ya döndüğümde hala onların burada olması sebebiyle kaldığım yerden devam ettim gibi oldu. 20’li yaşların Bursa’sından tek fark artık hepimizin işi gücü eşi ve parası var 🙂

Elif nasıl bir kadın ya da şöyle sorayım bir kadın mı yoksa bir kaç kadın m?

–          Tek bir kadın olacak kadar sıkıcı değilim 🙂 Arkadaş olması kolay biriyimdir. İnsanlara % 100 güvenle yaklaşırım. Güvenimin sarsıldığı noktada hayatımdan uzaklaştırırım. Eğlenceli biri olduğumu düşünüyorum. Spor yapmayı özellikle koşmayı çok seven biriyim. Yani açıkçası bir yönümle disiplinli , çalışkan biriyim , bir yönümle pervasız eğlenceli biri , bir tarafım uslu, bir tarafım deli …

Senin nasıl bir tarzın var?

–          Günlük moduma göre değişiyor. Bazen tüm günümü fitness salonunda geçirecekmiş gibi sporken, bazen hippi gibi dolaşabiliyorum. Güne nasıl bir kadın olarak devam etmek istiyorsam öyle giyiniyorum desem daha doğru olur. Genellikle tasarım ürünleri tercih ediyorum .

Neden tasarım ürünler peki?

–          Çünkü hepsinin bir hikayesi var. Görene nereden aldın dedirtecek kadar değişik olmaları çok hoşuma gidiyor. Kendimi farklı ve özel hissettiriyorlar.

Koşmayı çok sevdiğini belirttin. Neden koşu?

–          Salona, pahalı aletlere ihtiyaç olmayan, koşu ayakkabımın olduğu her yerde ve istediğim her an yapabileceğim bir spor. Koşmasaydım delirirdim herhalde  🙂 Terapi gibi bir şey benim için. Koşarken günlük tüm sıkıntılarımı ter atar gibi atabiliyorum üstümden.  Benlr aynı fikre sahip olanların buluştuğu bir hesap da açtım instagramdan koşar_adim adında….

Yaşamak istediğin hayatta mısın?

 –          Yaşamak istediğim gibi yaşayabileceğim bir ortam olmadığı için ülkemde üzülerek söylüyorum ki;  hayalimdeki hayat değil şuan yaşadığım. Daha huzurlu barış ve refah içinde yaşamak varken…. Fakat önceden planladığım pozisyonda konumlandığımı ve bunun için mutlu olduğumu söyleyebilirim.

Sosyal medyadaki adın neden Portobello Cadısı ?

 –          Sosyal hayatım ve iş hayatım arasında bir çizgi olması gerektiğini düşünüyorum. Profesyonel olarak İnsan Kaynakları Yöneticisiyim. Mülakata gelecek adaylar görüşme yapacakları kişiyi internette aratıyorlar ve benim komik fotoğraf paylaşımlarımla direk olarak karşılaşmaları aramızdaki ciddiyeti bozar diye düşündüğümden sahne adı olarak çok sevdiğim kitap olan Portobello cadısın seçtim. Ama sanırım şuan deşifre oldum 🙂

Neden 21m2 de blogger olmak istedin?

 –          Yazı işleri ile ilgilenmeyi seviyorum ve işin içinde sevdiğim de bir dükkan olunca “neden ben olmayayım ki” dedim. Kendime ait -ağırlıklı- profesyonel iş hayatı ile ilgili bir bloğum var zaten (www.gucumuzinsan.com). Fakat buranın konsepti farklı ve eğlenceli benim için. Yeni şeyler denemeyi çok seviyorum bana farklı bir bakış açısı kazandırıyor. O yüzden buradayım. Ve burası çok renkli.

Son olarak Blog öncesi ve blog sonrası 21m2 ile ilgili fikirlerin neler?

 –          Önceden sadece benim için değişik bir şeyler bulup alışveriş yapabileceğim veya girip göz atıp çıkabileceğim bir yerken, 21m2 alanına girince durum biraz değişti tabi. Tasarımcıları tanıma, tasarım öykülerini dinleme fırsatım oldu. Artık tüm detayları görebiliyorum. Modanın renkli dünyasını deneyimliyorum.

Röportajı sonlandırmadan önce şunu belirtmek isterim ki aynı kafada olan insanların birbirleri ile çalışması çok eğlenceli. Bir araya geldiğimizde biz çok keyifli saatler geçiriyoruz. Umarım bizi takip edenler de bu paylaşımlardan bizim kadar keyif alıyordur.

Sevgiler .